Gdy już zamówimy swoje wymarzone meble kuchenne, potrzebny jest jeszcze montaż. Tutaj mamy kilka opcji do wykorzystania, w zależności od tego, jakie mamy fundusze, możliwości, ale także ze względu na to, jakie ostatecznie meble wybraliśmy. Przede wszystkim mamy wybór między samodzielnym składaniem kuchni a montażem profesjonalnym.

 

Pierwsze rozwiązanie jest na pewno znacznie tańsze. Jeśli mamy szafki, których wycięte są wszystkie otwory i dostajemy instrukcję, to można się zdecydować na takie składanie. Najważniejsze jest jednak to, by wiedzieć, co składać po kolei, ponieważ nie jest to takie oczywiste jak na początku może się wydawać. Na pewno jednak taki montaż zajmie nam więcej czasu. Trzeba także dłużej popracować chociażby nad regulacją poszczególnych szafek i prostym ustawieniem. Wymaga to sporo wysiłku, ale nic nie kosztuje oprócz czasu i energii. Na pewno też samodzielny montaż kuchni daje nam też więcej satysfakcji, więc koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę.

 

Montaż profesjonalny zazwyczaj trwa od jednego do trzech dni, w zależności od tego, jakiej wielkości są meble kuchenne i ile jest poszczególnych elementów. Mamy jednak fachowców, którzy wszystko odpowiednio nam ustawią, podłączą sprzęty, a my możemy sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście jest zrobione dokładnie i tak jak należy. Jest to szybsze i na pewno lepsze rozwiązanie, ale trochę kosztuje, więc decyzja jak zawsze jest sprawą całkowicie indywidualną. Jeśli wynajmujemy natomiast stolarza, który meble nam przygotowuje, to oczywiste jest, że sam zajmuje się także montażem.

Zobacz również http://schodydywanowe.pl