Jest wiele miejsc, w jakich można zamówić komfortowe meble do poszczególnych pomieszczeń w naszym domu czy mieszkaniu. Na pewno warto zatem wziąć to pod uwagę i wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję. Bierzemy pod uwagę nie tylko ceny, ale także czas i koszt dostawy. Najczęściej swoje pierwsze kroki kierujemy w stronę salonów meblowych, jakie oferują nam szeroki wybór asortymentu.

Jeśli decydujemy się na meble z salonu, to trzeba pamiętać o pewnych ważnych sprawach. Po pierwsze meble zazwyczaj nie są dostępne od ręki, a na zamówienie. To, co znajduje się na ekspozycji nie jest do kupienia, a salony rzadko kiedy mają od razu pełne magazyny. W związku z tym należy złożyć zamówienie na konkretne meble i czekać na dostawę. Jeśli chodzi o meble tapicerowane, to zazwyczaj można zdecydować o tkaninie, jaka ma stanowić obicie. Można zatem wybrać szczegóły, jakie będą dokładnie dobrane do naszych domowych aranżacji, a na pewno wiele będziemy mogli na tym zyskać.

 

Dodatkowo w salonie meblowym trzeba wziąć pod uwagę czas oczekiwania, standardowo są to przynajmniej cztery tygodnie, maksymalnie do sześciu tygodni, w zależności od tego, co zamawiamy. Jest to dość długi czas, więc jeśli chcemy kupić meble szybciej, lepiej poszukać takiej samej oferty w internecie. Na koniec mamy koszt dostawy, warto zapytać na początku, jaka to kwota, by rzeczywiście nie okazało się, że jest to np. 1/3 wartości naszego zamówienia. Trzeba także pamiętać, że usługa dostawy nie obejmuje już wniesienia mebli, więc o to trzeba zadbać we własnym zakresie.

Nie zawsze meble z salonu można dostosować do naszych wnętrz. Jeśli mamy jakieś szczególne wymagania czy oczekiwania, to warto zdecydować się na meble na wymiar. Tutaj można zdecydować o każdym drobiazgu, by spełnić swoje marzenia aranżacyjne.