Mieszkania w kamienicy urzekają wielkimi oknami, przestronnymi pokojami, ale także mają pewne wady. Przede wszystkim chodzi o dość wysokie pomieszczenia. Wyglądają oczywiście doskonale, ale pojawiają się problemy z dogrzaniem tak wielkich powierzchni. Jest jednak wiele rozwiązań, jakie można tutaj zastosować, by zapewnić sobie jak najlepsze efekty, a to jest przecież najważniejsze.

Przede wszystkim należy koniecznie wziąć pod uwagę możliwość obniżenia sufitu. Jeśli nie chcemy tworzyć sobie antresoli, to można się bez problemu zdecydować chociażby na sufity podwieszane. W ten sposób obniżamy dość mocno wysokość swoich pomieszczeń. To z kolei sprawia, ze izolacja termiczna jest znacznie bardziej efektywna i komfortowa. Możemy zatem ocieplić swoje wnętrza i cieszyć się doskonałymi efektami. Takie sufity to oczywiście także szansa stworzenia niepowtarzalnych dekoracji, jakie swoim stylem będą nawiązywać do całej kamienicy. Najczęściej takie rozwiązania stosuje się w salonach czy łazienkach, by je ocieplić i ozdobić. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by sufity podwieszane były w cały mieszkaniu.

 

Dzisiaj mamy wiele ciekawych opcji estetycznych, jakie pozwalają przystosować zabytkowe mieszkania w kamienicach do naszych nowoczesnych wnętrz, więc rzeczywiście warto wziąć to wszystko pod uwagę, a zapewnimy sobie doskonałe efekty, z jakich będziemy w pełni zadowoleni w takim właśnie momencie. Warto więc zastanowić się nad obniżeniem sufitu, gdyż w ten sposób można zapewnić sobie większe ciepło w swoich wnętrzach, a jednocześnie je ozdobić i cieszyć się świetnymi efektami.