Domy drewniane z prefabrykatów

W Polsce drewniane domy budowane są na ogół źle , bo nie ma rozwiązań systemowych takich jak w innych krajach np. w Kanadzie.

Największym problemem jest oszczędność inwestorów, kupują oni tańszą tarcice zamiast odpowiednio przygotowanego drewna. Aby uniknąć błędów przy budowie domu o szkielecie drewnianym bezpiecznie jest wybrać konstrukcję prefabrykowaną.

Montaż takiego domu trwa zaledwie trzy miesiące, a firmy oferujące swoje usługi udzielają gwarancji do 30 lat na konstrukcję domu i 3 letniej rękojmi na materiały i wykonawstwo.

Dom drewniany poza fundamentami nie wymaga żadnych prac mokrych takich jak betonowanie, murowanie czy tynkowanie. Budowa takiego domu to tylko składanie poszczególnych elementów do których potrzebne są gwoździe i łączniki metalowe.

Takie domy można składać o każdej porze roku a nawet przy niekorzystnej pogodzie.

Żeby zapewnić ścianom dobrą izolację termiczną to wypełniamy izolacją całego przekroju szkieletowych ścian zewnętrznych. Grubość ścian jest mniejsza niż ścian murowanych co daje większą powierzchnię mieszkalną. W domach prefabrykowanych łatwiej jest zmodernizować np. przestawić ścianki działowe, czy wymienić wy mienić instalację niż w domach murowanych.