Wanna z hydromasażem

Hydromasaż to luksus dla naszego ciała. Brak czasu na relaks, skutkuje wzmożonym stresem i przemęczeniem, od których cierpi nie tylko nasze ciało, ale i psychika.

Wanna z systemem hydromasażu to duży wydatek oraz wymaga poprawnego zamontowania przez specjalistę. Są też spore koszty eksploatacji. W system hydromasażu wyposażone są wanny dowolnego kształtu. Modele są zróżnicowane pod względem długości, szerokości, a także głębokości. Aby w pełni być zadowolonym z korzystania relaksujących właściwości hydromasażu należy wybrać wannę dużą i głęboką.

Montaż wanny

Wannę z hydromasażem najlepiej zamontować w dużej łazience z bardzo dobrą wentylacją. Wanna musi też mieć idealnie wypoziomowane podłoże. Należy pamiętać, urządzenia wchodzące w skład hydromasażu, zainstalowane pod wanną, powinny mieć swobodny dopływ powietrza. Montaż wanny z hydromasażem powinien być przeprowadzony ściśle z zaleceniami producenta. Zamontować powinni ja fachowcy z odpowiednimi uprawnieniami. Dotyczy to elektryka ze względu na wymogi bezpieczeństwa. Obwód elektryczny, z którego będzie zasilana wanna, musi być wyposażony w wyłącznik różnicoprądowy 30 mA. Wannę należy podłączyć do obwodu uziemiającego.

Podłączenie wodno – kanalizacyjne nie jest tak skomplikowane, ale jeśli ciśnienie robocze w instalacji wodnej nie przekracza 6 bar to wtedy konieczne jest zastosowanie reduktora.

Jakie są rodzaje hydromasażu i ich sterowanie

Hydromasaż wodny – to najbardziej popularny masaż całego ciała. W wannie na bocznych ścianach, na jej oparciu i w miejscu ułożenia stóp, umieszczone są dysze z których wypływają strumienie wody pod ciśnieniem. Na skuteczność masażu, wpływa ilość dysz oraz ich intensywność.

Hydromasaż powietrzny – z otworów w dnie wanny i dysz umocowanych na jej bokach wydostaje się sprężone powietrze, które masuje nasze ciało.

Masaż wodno – powietrznym. Taki masaż powstaje dzięki połączeniu pracy pomy wodnej z dmuchową powietrza. Zaletą tego masażu jest to, że mamy możliwość niezależnego włączenia systemu wodnego lub powietrznego.

Ważne też są rodzaje sterowania.

Mamy sterowanie pneumatyczne zwane ręcznym lub mechanicznym oraz sterowanie elektroniczne. Jest to system drogi, ale oferujący możliwość programowania temperatury, czasu kąpieli, sekwencji ustawień dysz, ustawienia oświetlenia. Taką wannę obsługuje się za pomocą pilota, co jest bardzo wygodne podczas relaksu.